خرید هاست در طراحی سایت گنبد
مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
نکاتی که نباید در طراحی سایت گنبد بکار برده شود
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
Show all

تعریف دامنه در طراحی سایت گنبد

تعریف دامنه در طراحی سایت گنبد:

دامنه در فرهنگ فارسی دامین تلفظ می کنند و همان دامین کاربر دارد.معنای دامین <گسترده> می باشد.دامین در هر سایتی با نام های مختص به خودش معرفی می شود و قابل دسترس بودن با استفاده از همان اسم دامین امکان پذیر می باشد. مانند “yahoo.com”

هر دامنه در طراحی سایت گنبد از یک یا چندین بخش تقسیم می شود که با نقطه یا همان دات از هم جدا می شوند.در طراحی سایت گنبد بخش اول در دامنه www  آدرس می باشد ، بخش بعدی نام دامنه (Domain Name) ،بخش سوم پسوند موضوعی و به بخش آخر پسوندهای کشوری یا محلی می گویند. در طراحی سایت گنبد نام دامنه همان نام سایت می باشد مانند (google) و پسوند دامنه سایت شما بیان کننده نام سایت می باشد مانند (com).

انواع دامنه در طراحی سایت گنبد:

com: مخفف کلمه commercial می باشد که در طراحی سایت گنبد معنای تجارت است و معمولا در امور خرید و فروش ،معرفی کالا،خدمات دهی و … استفاده می شوند.امروزه اکثر سایتها بیشتر از پسوند com استفاده می کنند.

net : (مخفف Network) این نوع دامنه ها در طراحی سایت گنبد معمولا توسط شبکه هائی مانند شبکه های اطلاع رسانی، شرکتهای اینترنتی و سایر موارد شبیه به آن مورد استفاده قرار می گیرد .

org : (مخفف Non-Profit Organizations) این نوع دامنه ها در طراحی سایت گنبد معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیردولتی که معمولا فعالیت غیر تجاری (یا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

us : این نوع دامنه ها مخصوص به دامنه ملی کشور آمریکا است ولی در طراحی سایت گنبد بخاطر شباهت آن با مخفف کلمه (us) به معنی (ما) مورد توجه فراوان قرار گرفته است

name :در طراحی سایت گنبد کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند میتوانند از این دامنه استفاده کنند