تفاوت بین طراح وب و توسعه دهنده وب در طراحی سایت گنبد

نکاتی که نباید در طراحی سایت گنبد بکار برده شود
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
طراحی سایت لوازم خانگی در طراحی سایت گنبد
مرداد ۲۳, ۱۳۹۷
Show all

تفاوت بین طراح وب و توسعه دهنده وب در طراحی سایت گنبد

در طراحی سایت گنبد کدر کیست؟

کدر کسی است که کد مینویسد ولی کدش به معنای برنامه نیست.کدر با منطق برنامه نویسی کاری ندارد و حیطه کاری کدر فقط در بحث کد نویسی و زدن کد هست.یک کدر نمیتواند برنامه نویس باشد اما یک برنامه نویس باید یک کدر باشد.

_برنامه نویس وب (web programmer) در طراحی سایت گنبد کیست؟

برنامه نویس در طراحی سایت گنبد کسی هست که به یک زبان برنامه نویسی مسلط است و تمام تکنیک های کدنویسی را بلد باشد .یعنی باید بلد باشد کجا از دستورات استفاده کنه! یک برنامه نویس در طراحی سایت گنبد میتواند کد دیگران را گرفته و آن را ویرایش کند اما توانایی هندل کردن (ارتباط دادن)بخش های دیگر پروژه را ندارد برای مثال نمیتواند به دیتابیس وصل شود و آنرا مدیریت کند.

_توسعه دهنده وب(web developer ) در طراحی سایت گنبد کیست؟

یک توسعه دهنده در طراحی سایت گنبد حتما باید یک برنامه نویس خوب باشد چون در مراحل توسعه وظیفه بررسی ،امتحان، ویرایش ،دریافت بازخود ها و همچنین پشتیبانی بر عهده توسعه دهنده وب است .بدیهی است که برای داشتن چنین توانایی هایی یک توسعه دهنده وب در طراحی سایت گنبد حتما باید به چند زبان مسلط باشد .

در طراحی سایت گنبد اکثر مردم تصور دقیق از تفاوت مفهومی بین طراحی وب سایت و توسعه وب ندارند. این دو حوزه تضادها و شباهت‌های مختلفی با هم دارند. از اصلی‌ترین تفاورت های آنها در طراحی سایت گنبد می‌توان گفت اولی در مورد جنبه زیبایی‌شناسی سایت است و شغل آن را «طراح» می‌نامیم، اما دومی درباره طراحی پنهان در بخش کد نویسی است که آن را «توسعه» می‌خوانیم. به‌طور کلی در طراحی سایت گنبد رابط کاربری زیبا حاصل کار طراحان سایت است، و توسعه دهنده سایت مسئول تبدیل آن تصویر زیبا به صفحه‌ای است که آن را به بازدیدکننده نمایش می‌دهد.